دانه روغنی کلزا

دانه روغنی کلزا


کلزا دانه ای روغنی است که خرید و فروش آن جهت روغن گیری، رونق خاصی دارد. دانه روغنی کلزا در نوع پاییزه در همدان به صورت انبوه تولید می شود.
دانه های روغنی کلزا انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها در منطقه ای خاص پرورش داده می شود، کلزا دارای دو نوع اصلی معمولی و سوئدی می باشد که بسته به نوع مصرف و کاربرد و همچنین ویژگی های منحصر به فرد هر یک از این دسته دانه های روغنی کلزا، تولید می شوند.
به طور کلی دانه روغنی کلزا در ایران به وفور کاربرد دارد بنابراین کشت آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، سطح نیاز به دانه های روغنی کلزا به حدی است که به صورت تضمین شده از سمت نهاد های مربوطه خریداری می شوند. دانه روغنی کلزا هر چه کیفیت بالا تری داشته باشد مسلما مرغوب تر و مناسب تر خواهد بود.

خرید دانه روغنی

پرورش دانه های روغنی کلزا

هر نوعی از محصول نیازمند شرایطی خاص می باشد تا با بالاترین کیفیت ممکنه تولید شود، دانه روغنی کلزا نیز از این قاعده مستثنی نیستند، به همین دلیل کارشناسان کشت کلزا، آن را به انواعی تقسیم نموده اند که کاشت آن به صورت برنامه ریزی شده ای انجام شود به همین ترتیب انتظار تولید دانه روغنی کلزا با کیفیت بالا امکان پذیر خواهد بود.
دانه های روغنی کلزا در دو نوع بهاره و پاییزه وجود دارند که نوع پاییزه آن در همدان کشت می شود. همدان یکی از مراکز تولید دانه روغنی کلزا به صورت عمده می باشد که آن را به سراسر کشور عرضه می دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *