بکر دانه
خانه / کنجد ایرانی / ليست قيمت روز كنجد ايرانى

ليست قيمت روز كنجد ايرانى

ليست قيمت روز كنجد ايرانى ثابت است، بر خلاف كنجد هاى خارجى كه وارداتى هستند و بر اساس قيمت ارز بالا و پايين مى شوند. كنجد جزو اولين دانه هايى است كه توسط بشر كشف شد، و پس از مدت ها به برترين دانه هاى روغنى تبديل شد. روغن كنجد تحول عظيمى در صنعت خورد و خوراك جهان به وجود آمد.

تاريخچه توليد كنجد

ليست قيمت روز كنجد ايرانى

از هزاران سال پيش تجارت دانه كنجد و حتى روغن كنجد از پر اهميت ترين تجارت هاى بين هند و چين به سمت غرب و اروپا بوده است. بعد ها اين محصول به چين، ايران و يونان رفت و به دليل محبوبيتى كه بين مردم پيدا كرد ارزشمند شد.

كنجد از ايران وارد روسيه شد. دانه هاى روغنى كه بعد از كنجد بر سر سفره ها آمدند، آفتابگردان ها هستند. اما كنجد در بين تمام دانه هاى روغنى بيشترين مقدار روغن را مى تواند توليد كند.

مصرف كنجد بيشتر به صورت پوست كنده و بدون سبوس است. از اين دانه بر روى نان و شيرينى بسيار استفاده مى كنند.

در ايران كه نان كنجد دار جزو محبوب ترين و گران ترين نوع نان از انواع معمولى است.

حفظ سلامت استخوان ها با مصرف كنجد ايرانى و فرآورده هاى آن

كنجد به دليل حجم بالاى روى كه دارا است، به عنوان غذايى مناسب براى سالمندان و كسانى كه مبتلا به بيمارى پوكى استخوان هستند، مى باشد.

اكثر كسانى كه شبر ميل نمى كنند و يا به آن حساسيت دارند از كنجد براى تأمين كسيم، آهن و روى بدن خود استفاده مى كنند. كنجد نياز هاى اين چنينى بدن را به خوبى بر آورده مى نمايد.

ليست قيمت روز كنجد ايرانى

ليست قيمت روز كنجد ايرانى

كنجد ها انواع مختلفى دارند كه در بازار مى توانيد تنوع آن ها را مشاهده كنيد. تنوع كنجد ها در نحوه ى كاشته شده و مكان و شرايط آب و هوايى است كه در آن رشد مى كند.

كنجد گياهى يك ساله است كه حدود يك متر رشد مى كند.نمونه هايى از تنوع كنجد در بازار را مشاهده كنيد:

كنجد ايرانى

از كنجد ايرانى اكثرأ براى توليد ارده استفاده مى كنند. معمولا كنجد ايرانى با همه ى ذائقه ها نمى سازد، به همين دليل براى روغن گيرى از آن استفاده نمى كنند.

كنجد پاكستانى

كنجد پاكستانى مناسب ترين كنجد براى روغن گيرى است. رنگ كنجد پاكستانى خاكسترى و سياه مى باشد، اما كنجد هاى مشكى از خاكسترى گران تر مى باشند. روغن گيرى از كنجد هاى پاكستانى آسان و براى همه ى دستگاه ها ممكن مى باشد.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده کنجد ایرانی

خرید و فروش عمده کنجد ایرانی

فروش عمده کنجد ایرانی از طریق مراکز معتبر انجام می شود. تقاضا برای خرید کنجد …

دیدگاهتان را بنویسید