بکر دانه
خانه / دانه روغنی کلزا / دانه کلزا / مراکز خرید دانه کلزا

مراکز خرید دانه کلزا

مراکز خرید دانه کلزا کجاست؟ برخی عطاری‌ها و فروشگاه‌های بذر و دانه در داخل بازار‌های شهری از مراکز اصلی خرید دانه کلزا می‌باشند.همچنین این دانه را می‌توان به راحتی از فروشگاه‌های اینترنتی خریداری کرد و درب منزل تحویل گرفت.

کلزا یک گیاه یکساله علفی است که کشت و تولید آن بیشتر به خاطر روغن گیری از دانه‌های آن انجام می‌گیرد.این گیاه بومی نواحی گرم و معتدل نظیر آسیای میانه است و در کشور ایران در استان گلستان تولید می‌شود.روغن کلزا که از دانه آن گرفته می‌شود مصارف دارویی و خوراکی نیز دارد.

مراکز خرید دانه کلزا

مراکز خرید دانه کلزا

دانه کلزا به طور متوسط حاوی ۲۵٪ تا ۵۰٪ روغن،۱۸٪ تا ۲۴٪ پروتئین و باقی مانده آن پوست می باشد.فروشندگان این محصول آنرا به صورت دانه جهت بذر کشاورزی به کشاورزان و یا آنکه به سایر خریداران که این دانه را جهت روغن‌گیری نیاز دارند به صورت کلی می‌فروشند.خرید جزئی این دانه و یا روغن آنرا می‌توانیم از عطاری‌ها و فروشگاه‌های خرید و فروش بذر انجام دهیم.

خواص دانه کلزا

از دانه کلزا بیشتر جهت روغن گیری استفاده می‌شود و این روغن به صورت خوراکی و یا مصارف پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.از روغن آن به دلیل تحمل گرمایی زیادی که دارد به عنوان روغن سرخ کردنی استفاده می‌شود.و ما هم اکنون شما را با خواص آن آشنا می‌کنیم که به شرح زیر است:

سرشار از ویتامین Eاست و نقش مفیدی در سلامت پوست و مو دارد.
سرشار از آنتی اکسیدان و خاصیت ضد‌سرطانی
با کاهش جذب کلسترول در بدن از بیماری قلبی جلوگیری می‌کند.
سرشار از چربی‌های گیاهی مفید نظیر فیتواسترول است.
تحمل دمایی بالایی نسبت به سایر روغن‌های گیاهی دارد.
غنی از اسید‌های چرب ضروری بدن
مسکن طبیعی درد مفاصل و درد روماتیسم
خاصیت ضد التهابی دارد.

مضرات دانه کلزا

اصلاحات ژنتیکی که در سال‌های اخیر روی این گیاه انجام شده است یکی از مهم‌ترین مضرات این دانه می‌باشد چرا که عوارض جانبی و ناشناخته بسیاری دارد.از دیگر مضرات آن هیدروژنه شدن آن است ک سبب تولید اسید چرب ترانس شده و برای سلامت قلب ضرر دارد.

کلزا مناسب برای تقویت مو

مراکز خرید دانه کلزا

روغن کلزا را اگر با روغن های بادام و نارگیل مخلوط شود مناسب جهت تقویت مو،جلوگیری از ریزش مو و رفع شوره سنگین موی سر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روغن این دانه همچنین جهت برطرف کردن موی کدر مورد استفاده قرار می‌گیرد که این کار را با ایجاد کردن پوششی مناسب بر روی موها در برابر آلودگی‌ها و اشعه‌های نور خورشید انجام می‌دهد.

مطلب پیشنهادی

قیمت فروش دانه کلزا

قیمت فروش دانه کلزا جهت روغن گیری

قیمت فروش دانه کلزا و کانولا روغنی مرغوب جهت روغن گیری روزانه اعلام می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید