مرکز پخش بادام تلخ عمده ایرانی به قیمت ویژه

بادم تلخ عمده تولید استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی برای فروش موجود است. بادام این مناطق به دلیل حاصلخیزی خاک دارای کیفیت و رویت بهتری است. البته بادام تلخ آذربایجان فقط بادام درختی (بادام تلخ سنگی) است. آلوک یا بادام تلخ کوهی محصول کردستان موجود است.

بادم تلخ عمده به صورت سنگی و مغز (درختی و کوهی)تهیه و تامین می گردد. بسته بندی ها 30 کیلویی است. قیمت مغز امسال نسبت به سالهای قبل بسیار  افزایش یافته است. چون بادام بسیار کمتر برداشت شده و بار باکیفیت نیز کاهش یافته است. بادام تلخ برای تولید دارو و لوازم بهداشتی و آرایشی بیشتر کاربرد دارد. به پودر بادام تلخ و یا روغن بادام تله تبدیل شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

بادام تلخ عمده

فروش بادام تلخ کوهی و بادام تلخ درختی

یکی از مهمترین کاربردهای بادام تلخ در قنادی های و صنایع غذایی است. البته نه به صورت تلخ، بلکه بادام تلخ را طی فرآیندی شیرین کرده و به عنوان تجاری بادام شیرین شده به فروش می رسانند. مغز بادام شیرین شده تقریبا نصف بادام شیرین اصل است و همین مزیت موجب می گردد درخواست برای آن زیاد باشد.

لازم است بدانید بادام تلخ شیرین شده همه کیفیت های غذایی خود را حفظ کرده و طی فرآیند فقط مزه تلخ آن گرفته است. در نتیجه سود بالایی برای تولید کننده گان شیرینی و شکلات و نان های صنعتی دارد.

بادام تلخ به صورت سنگی و یا مغز شده به فروش می رسد. بادام تلخ درختی بسیار شبیه بادام شیرین درختی و اصلا نمی توان آن را از ظاهر تشخیص داد بلکه باید چشید.

بادام تلخ کوهی یا آلوک شبیه هسته زردآلو و ریز است. به صورت خود رو در کوهستان های کردستان و شیراز بیشتر رشد می کند. وقتی مغز شود کاملا شبیه هسته زردآلوست و کمی هسته آن پرتر می باشد و رگه های روی هسته آن کمتر از هسته زردآلوست.

بادام تلخ عمده

بهترین بادام تلخ ایرانی

بهترین بادام تلخ موجود در بازار بادام تلخ ایرانی می باشد. چون بادم ایرانی دارای مغز پرتر و روغن بیشتری است. بادام تلخ افغانی روغن کمتری دارد و مغز آن کیفیت ظاهری ضعیف تری دارد.

در ایران نیز مناطق مختلفی ماننده سبزوار، شیراز و کردستان و آذربایجان بادام درختی تلخ دارد. از میان محصول این مناطق بادام تلخ آذربایجان هم درصد روغن بیشتری دارد و هم مزه آن تلخ تر بوده و کیفیت دارویی آن موثرتر است.

بادام تلخ عمده

قیمت عمده بادام تلخ

قیمت بادام تلخ در بازار با توجه به وفور محصول و حجم تقاضا تعیین می گردد. بادام تلخ با پوست سنگی قیمت مناسب تری دارد ولی مغز چون مصرف و درخواست بیشتری دارد، گرانتر است. از ابتدای سال 97 بادام تلخ گرانتر شده است و اکنون بالغ بر 50 هزار تومان به فروش می رسد.

انواع بادام تلخ موجود در نمایندگی های پخش شرکت بکردانه ایرانی است و هم بادام تلخ درختی و هم بادام تلخ کوهی به صورت عمده به فروش می رسد.