فروش عمده کنجد افغانی

فروش عمده کنجد افغانی به صورت خام، یکبار بوجار، دوبار بوجار، بوجار دست، شسته شده و بدون پوست در شهر مشهد انجام می گیرد. کارخانه ها و مجموعه های تولید کننده روغن، ارده و حلوا ارده، نانوایی های و قنادی ها سنتی و صنعتی از خریداران عمده کنجد قهوه ای افغانی هستند. چون درصد روغن بالایی دارد و طعم آن شیرین است.

فروش عمده کنجد افغانی در بازار مشهد و تهران با قیمت ارزان امکان پذیر شد. در صورتی که واردات کنجد با تناژهای سنگین بالای هزار تن انجام گیرد، قیمت ها کاهش یافته و امکان خرید ارزان را نیز در داخل برای خریداران ما ایجاد کرده است. در حال حاضر که به دلیل افزایش روز افزون قیمت کنجد پاکستانی، قیمت انواع کنجد نیز سیر صعودی دارد، سعی کرده ایم کمترین قیمت ها را در بازار عرضه نماییم تا مشتریانمان توان رقابت داشته باشند.

بزرگترین خریداران کنجد افغانی

  • کارخانه های تولید روغن های گیاهی
  • تولید کننده گان شیرینی و نان های صنعتی
  • شکلات سازی ها بزرگ ترین خریداران کنجد افغانی هستند.

فروش عمده کنجد افغانی

قیمت کنجد افغانی در بازار های داخلی

با توجه به

  • طعم خوب کنجد افغانی
  • شیرینی کنجد بدون پوست و سفید
  • درصد بالایی روغن کنجد افغانستان، از دیرباز در ایران بسیار مورد استقبال بوده است. اما چون توان صنعتی افغانستان در ارائه محصولات خود پایین است، امکان بوجاری کردن و تمیز کردن کنجد را ندارد. در نتیجه کنجد خام افغانی دارای گرد و خاک زیاد و برگ و خس و خاشاک کنجد است و نمی تواند به صورت مستقیم مورد مصرف قرار گیرد. از این رو در ایران چند بار بوجار شده و یا شسته می شود. سپس در اختیار مشتریان در صنایع غذایی مختلف قرار می گیرد.

به همین دلیل قیمت کنجد وارداتی با کنجدی که در بازارهای داخلی عرضه می شود تفاوت قابل توجهی دارد. برخی همکاران تصور می کنند این افزایش قیمت منصفانه نیست ولی دو بار بوجار کردن و شستن محصول موجب می شود افت بار زیاد باشد و قیمت افزایش پیدا کند.

فروش عمده کنجد افغانی

صادرات کنجد افغانی

کنجد افغانی به دو صورت صادر می شود؛ کنجد افغانی بدون پوست و کنجد افغانی با پوست خام.

  • عراق یکی از بزرگترین خریداران کنجد بدون پوست افغانی است.
  • ترکیه
  • برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز برای ترانزیت دانه روغنی کنجد افغانستان از ایران اقدام می نمایند.

معمولا کشور ترکیه برای مصرف نانوایی و شیرینی های خاص سنتی علاوه بر کنجد بدون پوست افغانی، کنجد با پوست و کنجد افغانی را درخواست می کند.

شرکت بکردانه آذربایجان به دلیل نفوذ بالایی که میان تجار افغانی دارد و با فضای این کشور به خوبی آشناست، با قیمت های پایین محصولات با کیفیت افغانی را به ایران وارده کرده و یا به کشورهای مختلف ترانزیت می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *