قیمت فروش دانه روغنی کلزا ایرانی تازه

قیمت فروش دانه روغنی کلزا ایرانی تازه برای روغن گیری در کارگاههای کوچک ارزان شد. دانه روغنی کلزا ایرانی با بوجار کامل و کیفیت عالی جهت روغن گیری در دستگاه های پرس سرد، به فروش عمده و جزء می رسد. همکارانی که کارگاه یا مغازه روغن گیری دارند نیز من بعد می توانند برای خرید کلزا از بکردانه آذربایجان اقدام کنند.

قیمت فروش دانه روغنی کلزا ایرانی تازه امسال به دلیل برداشت جدید و وفور دانه در حال کاهش است. دانه روغنی کلزا ایرانی از بذر کلزای برزیل و آرژانتین است. دارای کیفیت غذایی بالایی است و حداقل %36  روغن دارد. روغن  کلزا حاصل از آن بی رنگ (زرد ملایم) و بی بو است و برای پخت و پز مناسب می باشد.

قیمت دانه روغنی کلزا ایرانی

چند نوع دانه روغنی کلزا وجود دارد؟

دانه روغنی کلزا یک نوع است و فقط گرید بندی متفاوتی دارد. گرید A، B، C هر کدام به لحاظ کیفیت تولید دانه، خلوص روغن، رنگ مناسب گرید بندی می شوند.

  • گرید A و B برای مصرف انسان است و برای تولید روغن خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • گرید C مصرف دامی دارد. چه دانه و چه روغن آن برای تولید محصولات دامی استفاده می شود و یا روغن آن مورد مصرف صنایع مختلف قرار می گیرد.

البته دانه روغنی کلزا از کشورهای مختلف نیز وارد ایران می شود. در بازار کلزا برزیلی، آرژانتینی، کلزا روسی، قزاقستانی نیز وجود دارد. اما همه دانه روغنی کلزا نامیده می شود و یک نوع مصرف دارد.

تفاوت دانه روغنی کلزا و کانولا چیست؟

بسیاری از مشتریان ما تماس می گیرند و درخواست دانه کانولا دارند. دانه کانولا در اصل همان نام نوع انسانی، دانه کلزا است. یعنی گرید A و گرید B کلزا که برای تولید روغن خوراکی انسانی است.

پس وقتی شما درخواست روغن کانولا دارید منظور همان روغن کلزا خوراکی است. البته در ایران یکی از شرکت های تولید کننده روغن، نام “کانولا”را به عنوان نام برند خود انتخاب کرده است و روی بسته های تولید شده کارخانه نام “روغن کانولا” را برچسب کرده است.

قیمت دانه روغنی کلزا ایرانی

آیا می توان دانه روغنی کلزا را به روش پرس سرد روغن گیری کرد؟

مدتهاست بسیاری از همکارانی که مغازه روغن کشی دارند این سوال برایشان مطرح می شود که؛ آیا می توان دانه روغنی کلزا را به روش پرس سرد روغن گیری کرد؟

جواب ما  این است: بله. اما باید به دو نکته زیر توجه بفرمایید:

  1. در خرید دانه و نگهداری دانه دقت بفرمایید. چون کلزا دانه ی است که بسیار زود روغن آن با اکسیژن واکنش نشان داده و با آن ترکیب می شود، دانه فاسد شده و تلخ می شود.
  2. همچنین اگر در فضایی باشد که رطوبت دارد کپک زده و بوی نامطبوعی می دهد که در روغن آن نیز این بو استشمام می شود.

روش نگهداری دانه روغنی کلزا برای پیشگری از فساد دانه؟

با توجه به توضیحات فوق درباره فساد دانه کلزا، و توجه به اینکه اگر دانه کلزا تازه برداشت شده و خود دانه دارای رطوبت باشد، حالت عرق ریزی دارد و ایجاد رطوبت و گرما می کند. هر چه قدر هم محیط شما مناسب باشد، رطوبت و گرما در محیط تولید می گردد و احتمال فساد دانه و تولید کپک بالا می رود. پس حتما باید:

  • اگر قصد روغن گیری از دانه دارید از خرید دانه  کلزا سبز خورداری کنید. دانه سبز درصد فساد بسیار بالایی تا 6 هفته اول دارد و نگهداری آن بسیار مشکل است. هرچه درصد سبزی کمتر باشد بهتر است. کلزای رسیده به رنگ سیاه و شفاف می باشد.
  • در فضایی خشک و در هوایی خنک و ملایم قرار بدهید.
  • ظروف نگهداری دانه دربسته باشد و پس از هر بار مصرف بلافاصله درب آن بسته شود و کمتر در فضای آزاد قرار بگیرد.
  • در ضمن سعی شود دانه هر چه زودتر به روغن تبدیل شده و روغن آن نگهداری گردد. دانه کلزا در فضاهای غیراستاندارد (خشک بدون رطوبت مثل مغازه) در حدود دو هفته ماندگاری دارد.

قیمت دانه روغنی کلزا ایرانی

نحوه خرید دانه روغنی کلزا از شرکت بکر دانه آذربایجان

دانه روغنی کلزا از ابتدا در شرکت بکردانه به صورت عمده توزیع می شد. اما به دلیل درخواست بسیار زیاد همکارانی که تولید روغن انبوه ندارند، تصمیم بر آن شد که توزیع جزعی آن نیز در برنامه فروش شرکت قرار بگیرد. از این رو خرید 50 کیلو به بالا نیز هم اکنون امکان پذیر است.

کیسه ها 50 کیلویی می باشد. دانه در سه مرحله بوجاری شده است. تمیز و بدون ناخالصی بوده و آماده روغن گیری می باشد. این دانه ها خام بوده و به عنوان بذر نیز مصرف دارد.

جهت خرید دانه روغنی کلزا ایرانی و روغن کلزا آماده خالص، کافی است با مشاور فروش شرکت تماس بگیرید و سفارش تان را ثبت نمایید.

قیمت دانه روغنی کلزا ایرانی

قیمت دانه روغنی کلزا ایرانی

دانه روغنی کلزا ایرانی اگر برداشت پاییزه باشد معمولا تا پایان بهمن ماه و اگر برداشت بهاره باشد تا پایان خرداد و تیرماه موجود می باشد.

قیمت آن به دلیل خرید تضمینی کلزا دولت از کشاورزان در خرید آزاد بالاتر از نمونه خارجی است. امام نمونه های خارجی آن فروش جزعی ندارد و با تناژ بالای صد تن به فروش می رسد.

قیمت براساس شرایط بازار به صورت روزانه اعلام می گردد. امسال نیز به دلیل افزایش کشت کلزا در نقاط مختلف کشور، علی رغم افزایش بسیار زیاد قیمت دانه های روغنی دیگر، کاهش داشته است. در تمام شبانه روز می توانیداز همکاران ما قیمت روز کلزا ایرانی را دریافت نمایید.