فروش عمده دانه روغنی سیاهدانه با قیمت مناسب

فروش عمده دانه روغنی سیاهدانه با قیمت مناسب انجام می گیرد. دلیل آن واردات و پخش مستقیم سیاهدانه توسط شرکت بازرگانی بکردانه آذربایجان است. وقتی سما مجبور می شوید به دلیل عدم دسترسی سیاهدانه را از واسطه ها یا عمده فروش های شهرتان خرید کنید قیمت ها افزایش می یابد.

فروش عمده دانه روغنی سیاهدانه با قیمت مناسب وقتی امکان پذیر می شود که شما کمی در خرید صبور باشید. خریدتان را با مشاوره کارشناسان ما از شهرهایی تهران، اصفهان و مشهد انجام بدهید. ممکن است لازم باشد یک الی دو روز طول بکشد محصولی که خرید کرده اید به دستتان برسد ولی بسیار ارزانتر بوده و مطمدن می باشید که محصول خریداری شده دقیقا همان چیزی است که می خواستید.

در این مقاله قصد نداریم درباره خواس سیاهدانه صحبت کنیم. چرا که در این زمینه سایت های متعددی می نویسند. ما می خواهیم به انواع سیاهدانه، مقایسه کیفیت ها، روش های روغن گیری و در کل به مباحث تجاری در زمینه سیاهدانه بپردازیم.

فروش عمده دانه روغنی سیاهدانه

انواع دانه روغنی سیاهدانه

سیاهدانه موجود در بازار ایران که به عنوان فروش عمده دانه روغنی سیاهدانه خریذد می کنید، محصول کشورهای هند و ایران و سوریه است. اما این سیاه دانه های روغنی چه ویژگی های دارند و کدام یک بهتر است:

سیاه دانه ایرانی:

محصول کشور خودمان است و در مناطقی چون استان همدان، لرستان، فارس بیشتر کشت می شود. دارای دانه های درشت تری است ولی طعم و بوی خیلی تندی ندارد. درصد روغن سیاه دانه ایرانی از 26 الی 34 درصد است. معمولا برای تولید داروهای گیاهی بیشتر از آن استفاده می گردد تا روغن گیری. سیاهدانه ایرانی به صورت محدود تولید می شود و در فقط در فصول اولیه تولید آن به راحتی در بازار می توان پیدا کرد.

سیاهدانه ایرانی توسط شرکت بوجاری شده و پس از جداسازی ناخالصی ها در اختیار مشتریان برای مصارف متعدد قرار می گیرد.

سیاه دانه هندی:

سیاهدانه هندی از نامش پیداست که محصول کشور هندوستان است. سیاهدانه هندی معمولا سورت شده و بوجار کامل دارد. دارای طعم و بوی تندی است ولی نسبتا دانه های ریزتری  نسبت به ایرانی دارد. اما درصد روغن آن از 32 الی 38 % می باشد. سیاه دانه هندی برای روغن گیری مناسب تر است. البته برای مصرف انواع داروهای گیاهی و … نیز بسیار استفاده می گردد.

کشور پهناور هندوستان تولید انبوه سیاهدانه را دارد و به کشورهای زیادی در سطح دنیا صادر می کند. در ایرن نیز،سیاه دانه هندی در تمام فصول سال توسط شرکت بکردانه واردات می شود و قابل تامین برای مشتریان عزیز است.

فروش عمده دانه روغنی سیاهدانه

سیاه دانه سوری:

سیاهدانه سوری محصول کشور سوریه بوده و دارای دانه های ریز و طعم و بوی مناسبی است. اما درصد روغن آن به نسبت هندی و ایرانی پایین تر است. کیفیت دارویی آن بالاست و می توان برای تولید انواع داروهای گیاهای و … از آن استفاده نمود. ولی برای روغن گیری مناسب نمی باشد. معمولا قیمت آن به نسبت ایرانی و هندی ارزانتر است. همیشه سورت شده و تمیز است.

سیاه دانه پاکستانی

سیاهدانه پاکستانی بسیار شبیه به سیاهدانه هندی است. ولی کمتر وارد ایران می شود. دارای درصد روغن و طعم و بوی خوبی است و برای روغن گیری و … مناسب می باشد. به دلیل تولید کمتر در ماه های خاصی از سال با حجم کم واردات می شود.

کدام نوع سیاهدانه بهتر است؟

با توجه به توضیحات بالا شما باید کاملا متوجه شده باشید که بهترین نوع سیاهدانه بستگی به مصرف شما دارد.

 1. اگر شما برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، داروهای گیاهی و مصرف خوراکی می خواهید هر سه نوع خوب است ولی اگر برایتان قیمت اهمیت دارد از سیاهدانه سوری استفاده کنید.
 2. ولی اگر سیاهدانه مخصوص روغن گیری می خواهید که حتما هندی و اگر در دسترس نبود ایرانی مصرف کنید.

روغن گیری از سیاهدانه

از آنجایی که سیاهدانه محصولی است که خاصیت های غذایی و دارویی آن بسیار بالاست، تا آنجایی که حضرت رسول اکرم (ص) فرموده اند برا هر دردی غیر از مرگ درمان است. به همین دلیل از دانه، روغن، پودر سیاهدانه به وفور استفاده می شود. این محصول به تنهایی یا با عسل و … به صورت ترکیبی نیز مصرف می گردد. اما روغن آن برای تسکین دردها بسیار توصیه شده است.

در نتیجه برای تولید روغن ها توجه به نکات زیر ضروری است:

 • روغن گیری از سیاهدانه معمولا به روش پرس سرد(تحت فشار بدون گرما) انجام گیرد بهتر است.
 • سیاهدانه روغنی را هرگز در ظروف درب باز و در معرض مستقم هوای آزاد قرار ندهید. چون با اکسیژن ترکیب شده و اسیدیته آن بالا می رود.
 • هرکز در مقابل نور مستقیم قرار ندهید چون خشک می شود و خاصیت دارویی آن کاهش می یابد.
 • بهتر است دانه را هر چه زودتر به روغن تبدیل کرده و روغن آن را نگهداری کنید.

قیمت فروش عمده سیاهدانه و نحوه خرید آن

سیاهدانه هندی در تمام فصول سال توسط شرکت بکردانه وارد شده و با قیمت های مناسب نسبت به بازار روز خرید و فروش می شود. قیمت سیاهدانه معمولا در فصل های مختلف افزایش و کاهش زیادی دارد. این موضوع به موارد زیر بستگی دارد:

 • وفور سیاهدانه در ایران و هندوستان.  که در پایان فصل کاهش می یابد و در نتیجه قیمت سیاهدانه نیز بیشتر می شود.
 • افزایش یا کاهش تقاضا در بازار
 • قیمت ارز
 • تعرفه های گمرکی کشورهای مبدا و مقصد و هزینه های واردات

سیاهدانه وارداتی با برندهای مختلف در ایرن پخش می شود که برند تاج، توپک،AVT، M.T.C از معروف ترین آنهاست. سیاهدانه در کیسه های 25 کیلویی به صورت کاملا بوجاریشده و تمیز عرضه می گردد.

روغن سیاهدانه باکیفیت را چگونه تشخیص دهیم؟

 • بهترین روغن سیاهدانه، روغنی است که به روش پرس سرد تولید شده باشد. بعنی تحت فشار تولید وشود و هیچ گونه گرمایی به آن داده نشود.
 • دانه آن سالم و بدون آفت باشد.
 • در ظروف کدر و تیره رنگ نگهداری شود.
 • روغن سیاهدانه تا دو سال پس ازتولید مهلت استفاده دارد(تاریخ انقضاء دوسال پس از تولید).

روغن سیاهدانه به صورت عمده و جزء در مجموعه بکردانه به فروش می رسد. این محصول تولید این شرکت بوده و کاملا مورد اعتماد است. در بسته بندی های یک لیتری الی ده لیتری قابل عرضه می باشد.