خرید و فروش دانه روغنی کنجد ایرانی

خرید و فروش دانه روغنی کنجد ایرانی معمولا از اواسط مهر ماه هر سال آغاز می گردد. چون برداشت کنجد مناطق شمالی استان کرمان و استان یزد شروع می شود. شرکت بکردان آذربایجان از طریق پایگاههای جمع آوری کنجد در مناطق مختلف اقدام به خرید و انبار کردن کنجد می نماید.

خرید و فروش دانه روغنی کنجد ایرانی با آغاز فصل برداشت کنجد رونق می گیرد. شرکت بکردانه آذربایجان نیز یکی بزرگترین مرجع های فروش و صادرات دانه های روغنی ایرانی از طریق عاملین خود، خرید کنجد را در مناطق مختلف آغاز می نماید. کارشناسان ما با توجه به تنوع کیفیت کنجد اقدام به قیمت گذاری و خرید آن می کنند.

شرایط حائض اهمیت در خرید و فروش دانه روغنی کنجد ایرانی:

  1. تازه بودن
  2. نداشتن رطوبت زیاد
  3. پایین بودن درصد ناخالصی کنجد
  4. پایین بودن درصد تلخی بار
  5. بالا بودن درصد روغن کنجد
  6. داشتن طعم شیرین

خرید و فروش دانه روغنی کنجد ایرانی

 

در صورتی که کنجد دارای شرایط فوق الذکر باشد با قیمت مناسب خریداری می گردد. اما اگر هر کدام از آیتم های بالا وجود نداشته باشد و یا کمتر باشد، قیمت کنجد کاهش می یابد. در سال جدید به دلیل شرایط متفاوتی که ایجاد شده است، قیمت کنجد نسبت به هر سال بالاتر است. به نظر می رسد محصول مناطق مختلف به نسبت کیفیتی که دارد از 10500 تومان تا 13500 تومان خرید و فروش شود.

انواع کنجد ایرانی و موارد مصرف آن:

انواع کنجد ایرانی در بازار تهران با کیفیت های مختلف خرید و فروش می شود. کنجد ایران باکیفیت ها و دارای رنگ هایی  کنجد سفید، کنجد قهوه ای، کنجد سیاه است.

  •   کنجد قهوه ای بیشتر استقبال می گردد. معمولا شده است که روغن گیری از کنجد قهوه ای استخراج می شود و از کنجد قهوه ای بدون پوست نیز ارده و حلوا شکری تولید می گردد. کنجد قهوه ای ایران از همان ژن کنجد افغانی است و درصد روغن بالایی داشته و شیرین تر است. علاوه براین کنجد قهوه ای برای تولید شیره کنجد، در قنادی ها برای تولید شیرینی های سنتی و نانوایی ها مصرف دارد.
  • کنجد سیاه ایران در تزئین نان های صنعتی، نان بربری، انواع شیرینی های سنتی مصرف دارد. گاهی هم در تولید کیک و کلوچه استفاده می گردد. این کنجد معمولا کمتر کاربرد روغن گیری دارد چون ارد آن باعث تیره شدن رنگ روغن کنجد می شود.
  • کنجد سفید علاوه بر اینکه برای روغن گیری و تولید ارده کاربرد دارد، در قنادی ها و تولید شیرینی های کنجدی و پولک و … بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید و فروش دانه روغنی کنجد ایرانی

خرید و فروش دانه روغنی کنجد ایرانی و انواع دانه روغنی خارجی مثل سیاهدانه (چورک اوتی)، پودر نارگیل، بزرک (تخم کتان)، هسته انگور، هسته انار، مغز انواع بادام تلخ و شیرین و زمینی در مجموعه بکردانه آذربایجان برای تولید کنندگان محترم تامین و ارسال می گردد. مهم نیست شما در کدام نقطه ایران قرار دارید با یک تماس از طریق کارشناسان فروش ما اقدام به خرید و فروش محصولات خود می کنید.

همکارانی هم که قصد صادرات کنجد ایران را دارند، بهتر است از ابتدای مهر ماه هر سال تا پایان آذر ماه اقدام کنند تا در شرایط بهتری بتوانیم درخواست شان را مهیا کنیم.